Verkko-, sähköposti- ja paperilaskuosoitteet 8.4.2025 alkaen
Laskutusohjeet
Lasku tulee osoittaa Kymijoen Ravintopalvelut Oy:lle.
Pyydämme huomioimaan, että voimassa oleva laskutusosoite tulee näkyä aina myös laskun kuvalla. Mikäli laskun kuvalta ei löydy virallista laskutusosoitetta, ei laskua ole mahdollista käsitellä skannauskeskuksessa.
Laskulla tulee olla aina tilaajan ilmoittama kustannuspaikka sekä tilaajan nimi, jonka perusteella lasku ohjataan oikeaan yksikköön käsiteltäväksi.
Toivomme, että lähetätte laskunne ensisijaisesti verkkolaskuina. Laskutusosoitteisiin vastaanotetaan vain laskuja.
Kymijoen Ravintopalvelut Oy:n ostoreskontraa hoitaa Tilitoimisto Aarnio Oy.
Verkkolaskuosoite:
Kymijoen Ravintopalvelut Oy
003716351083
Operaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126
Välittäjätunnus pankkiverkosta lähettäessä: DABAFIHH*
*Käyttäkää tätä välittäjätunnusta, mikäli käytössänne olevasta verkkolaskutusohjelmasta ei voi lähettää laskuja suoraan Maventan välittäjätunnukselle.
Sähköpostilaskuosoite:
16351083@scan.netvisor.fi
– Laskut lähetetään palveluun sähköpostin PDF-muotoisina liitetiedostoina ja laskun liitteiden tulee olla samassa tiedostossa itse laskun kanssa.
– Voit lähettää useita laskuja yhdessä sähköpostiviestissä, kunhan jokainen lasku on erillisenä liitetiedostona. Kaikilla tiedostoilla tulee olla eri nimi.
– Yhden sähköpostin maksimikoko on 5Mb.
– PDF-tiedostojen tulee olla aitoja PDF-dokumentteja (PDF-versio 1.3 tai uudempi).
– PDF-tiedostot eivät saa olla lukittuja tai salasanalla suojattuja.
– Dokumentin ulkomitta voi olla maksimissaan 210 x 297 mm.
– Liitteen nimen sallitut merkit ovat tavallisia kirjoitusmerkkejä, a-z, A-Z, 0-9. Ethän käytä erikoismerkkejä tai välilyöntejä liitteiden nimeämiseen.
Paperilaskuosoite:
Kymijoen Ravintopalvelut Oy
16351083
PL 100
80020 Kollektor Scan
– Osoitetietojen tulee olla täydellisinä sekä laskussa että kirjekuoressa, jotta lasku voidaan välittää nopeasti ja luotettavasti vastaanottajalle.
– Lähetä skannausosoitteeseen ainoastaan laskumateriaalia. Nämä postit luetaan automaattisesti yrityksemme reskontraan, eikä mikään muu materiaali (esimerkiksi kuitit, liikelahjat, luottokortit ja pääsyliput) saavuta vastaanottajaansa tätä kautta.
– Käytäthän mieluiten tekstissä vain mustaa väriä valkoisella pohjalla: se antaa selkeimmän lopputuloksen laskun tietojen tunnistusta varten.
– Ethän käytä niittejä.
Ajankohtaista
Pyyhkäise vasemmalle
-
Uutinen
10.3.2026
Ravintoloissa teemalounas 11.3.2026: Perinneruoat
Lue lisää
-
Meille töihin
19.2.2026
Avoin työpaikka! Etsimme Lauttarannan valmistuskeittiöön tuotantoesihenkilöä
Lue lisää
-
Uutinen
17.2.2026
Hyvää laskiaistiistaita 17.2.2026
Lue lisää
-
Uutinen
10.2.2026
Kymijoen Ravintopalvelut Oy:n uudeksi toimitusjohtajaksi on valittu Tuija Korpela
Lue lisää
-
Koulut ja oppilaitokset
20.1.2026
Koulujen Toiveruokaäänestyksen 2026 suosikkina hampurilaiset / kasvishampurilaiset
Lue lisää
-
Meille töihin
19.1.2026
Tervetuloa kesäduuniin keittiöön – Haku päättyy 15.2.2026
Lue lisää
-
Uutinen
12.1.2026
Tuoreleipien kilpailutus
Lue lisää
-
Uutinen
5.1.2026
Hyvää loppiaista 6.1.2026
Lue lisää
-
Uutinen
30.12.2025
Makunne Ravintoloissa uudenvuoden lounas 31.12.2025
Lue lisää